دوربین های مدار بسته

دوربین استارلایت

دوربین استارلایت

معرفی

همانطور که در مقاله هفته گذشته به آن اشاره شد، امکان دید در شب یک فاکتور مهم در خرید و تولید دوربین های مداربسته به شمار می رود. به همین دلیل بود که کم کم دوربین های مداربسته دید در شب سیاه سفید و بعد، رنگی پا به بازار گذاشتند.

در پست قبلی، به معرفی و بررسی تکنولوژی دید در شب وارم لایت در دوربین های مداربسته پرداختیم. در پست امروز، با ما همراه باشید تا با دوربین استارلایت و قابلیت های این دوربین آشنا شویم.

دوربین استارلایت

دورربین های مداربسته با دید در شب مادون قرمز، هنگام کاهش نور محیط، LED های مادون قرمز خود را فعال و تصویر را به صورت سیاه و سفید ضبط می کنند. تصویر این دوربین ها نسبت به دید عادی دوربین در نور کم بهتر است، اما دارای جزئیات پایینی بوده و حاوی نویز می باشد. دوربین های دید در شب استارلایت، این قابلیت را دارند که در عدم وجود نور کافی در محیط، برخلاف دوربین های دید در شب مادون قرمز، تصویر رنگی ارائه بدهند.

زمانی که سطح روشنایی از مقدار خاصی پایین تر بیاید، چشم انسان قادر به تشخیص کامل و درست محیط نخواهد بود. در اینجاست که دوربین های استارلایت وارد می شوند و در محیط هایی با روشنایی کمتر از ۲۰ لوکس، تصویر روشن و رنگی ثبت می کنند.

دوربین استارلایت
دوربین دید در شب استارلایت

نحوه عملکرد دوربین استارلایت

دوربین های مداربسته با تکنولوژی Starlight، به نحوی طراحی شده اند که بیشترین نور ممکن را از محیط اطراف خود دریافت کنند. در این دوربین ها، لایه های اضافی جلوی لنز حذف شده و دیافراگم آن بازتر شده است. همچنین، سنسور های تصویر در این دوربین ها بزرگ تر و پیشرفته تر می باشد. همه این ها باعث می شود نور بیش از پیش به دوربین برسد و تصویر رنگی و با وضوح و کیفیت بالاتری داشته باشیم.

تصویر دید در شب دوربین استارلایت
تصویر دید در شب دوربین استارلایت

مزایا و معایب دوربین استارلایت

مزایا

همان طور که پیش تر نیز گفته شد، مزیت مهم دوربین استارلایت، قابلیت ثبت تصویر رنگی در حضور نور کم است. این ویژگی به همراه کیفیت تصویر بالا، باعث می شود این دوربین ها برای پلاک خوانی و تشخیص چهره افراد کاربرد به سزایی داشته باشند.

از طرفی دیگر، چون این دوربین ها بیشترین نور ممکن را از محیط می گیرند، احتیاجی به نصب نور افکن و پروژکتور های اضافی برای تامین نور دوربین نیست. همینطور، دغدغه نصب دوربین در محل های پر نور را نخواهیم داشت.

معایب دوربین استارلایت

در کل نمی توان عیب بزرگ و خاصی را در دوربین استارلایت پیدا کرد. اگرچه این دوربین ها در مقایسه با دوربین های وارم لایت، نمی توانند دید در شب تمام رنگی به کاربر بدهند؛ چرا که دوربین های وارم لایت از چراغ های نور گرم برای روشن سازی محیط استفاده می کنند. بدیهی است که وجود نور اضافی در محیط، تصویر بهتری به همراه خواهد داشت.

دوربین های استارلایت، با پایین آمدن نور از یک حد مشخص، دیگر توانایی ارائه تصویر رنگی نخواهند داشت و ناچار، سنسور های مادون قرمز خود را فعال کرده و تصویر را به صورت سیاه و سفید نشان خواهند داد.

استارلایت یا وارم لایت؟

دوربین وارم لایت، برای ثبت تصویر رنگی از LED های جلویی دوربین استفاده می کند و  کمبود روشنایی شب را برطرف می کند. به این ترتیب، تصویر این دوربین ها در شب ها همیشه تمام رنگی خواهد بود. اما وجود این چراغ ها، مشکلاتی مانند جلب توجه و لو رفتن موقعیت دوربین ها را به وجود می آورد. برای آشنایی بیشتر با این دوربین ها، به مقاله دوربین وارم لایت مراجعه کنید.

دوربین استارلایت، برای ثبت تصویر رنگی، نور اضافه ای به محیط تزریق نمی کند، بلکه از نور موجود در محیط نهایت استفاده را می برد و تصویر روشن تری می دهد. اما این به این معنی نیست که تصویر این دوربین ها همیشه رنگی خواهد بود، چراکه در مواردی که سطح نور خیلی پایین باشد، تصویر دید در شب سیاه و سفید خواهد شد.

دوربین های وارم لایت و استارلایت، هر دو قابلیت فیلم برداری در شب به صورت رنگی را دارند. اما کدام دوربین انتخاب مناسب تری خواهد بود؟ جواب به نیاز و هدف استفاده کاربر از دوربین های مداربسته بر می گردد.

دوربین استارلایت در بیرجند

در مقاله امروز، با تکنولوژی استارلایت در دوربین های مداربسته آشنا شدیم و ویژگی ها، مزایا و معایب آن را بیان کردیم. دوربین های استارلایت به سبب طراحی خاصشان، نور بیشتری نسبت به دوربین های عادی از محیط دریافت می کنند و به همین دلیل، عملکرد تصویر برداری در شب و کیفیت بهتری دارند.

انتخاب دوربین مداربسته مناسب دید در شب، به خود کاربر بستگی دارد. مشتریان عزیز ساکن خراسان جنوبی، می توانند جهت دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص انتخاب دوربین مداربسته مناسب برای فیلم برداری در شب، با تیم ذره بین در تماس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *